Objevte pro sebe kvalitní restauraci – aneb jak ji poznat?

Odhalit nekvalitní restauraci není složité. Primárně ty, které nemají koncept a netuší, čím vlastně jsou, mají nesmyslně dlouhý jídelní lístek. Ty, které si stojí za svými jídly, jich mají v nabídce pár, tím ovšem garantují čerstvost surovin. I precizní přípravu. Navíc, restaurace, které mají jídelní nabídku prakticky nekonečnou, většinou vaří z nekvalitních, levných surovin, což také není pro strávníky dobře. Jistě, nemusíte sníst celou porci, pokud vám i tak bude dva dny špatně a těžko, do podniku se nikdy nevracejte…

U nás, v Excelent Urban Pubu dbáme při výběru surovin na jejich čerstvost, připravujeme jen takovou nabídku, která nikoho nenudí. Ani čtením, ani konzumací.

V kuchyni by se stále “dalo jíst z podlahy”, my si ovšem myslíme, že hosta je lepší usadit ke stolu. Dorazte a ochutnejte dobroty, které pro vás s láskou chystáme.

Je to tak. Až na výjimky do kuchyně restaurace, kde se právě chcete najíst, nevidíte. Do zákulisí se totiž dostane buď jen televizní štáb se Zdeňkem Pohlreichem v čele, případně hygienická kontrola. A jíst jen v restauracích, které mají kuchyni otevřenou? To byste moc na výběr neměli. V každém případě výše uvedené jsou body, které vám snadno naznačí, jestli stojí za to v podniku usednout a zabývat se tím, co k jídlu si dáte.
Tým urbanpub.cz