Dopřejte si domácí chléb – od profesionála

Co hosté vyžadují v Excellent Urbanpubu Koley opravdu rádi? Čerstvé pečivo. Připravujeme ho pro vás pravidelně – denně. A upřímně řečeno, nestíhá nám kynout těsto. Tak se stalo francouzské pečivo, které je naším vzorem oblíbeným. Bílé pečivo je skvělým doplňkem k masům, perfektně konvenuje rybám, našim excelentním škvarkům…

Nebo se hodí jako snídaňové pečivo, pokud se Vám nostalgicky zasteskne po dnech strávených v Chorvatsku a Provence.

Pokud nestíháte zajít, připravte si domácí pečivo sami. Co budete potřebovat? Prozradíme recept šéfkuchaře, Petra Anderta:

  • 2 kg hladké mouky
  • 1 kostku droždí
  • 1l vlažné vody
  • 1 lžičku soli
  • 1 lžičku cukru
  • 50 ml olivového oleje

Pracovní postup hledejte zde: Dobře propracované těsto si rozdělíte na pět stejně velkých dílů, ze kterých tvoříte válečky velké tak aby se vešly na plech. Abyste neměli domácí bagety pokaždé stejné, můžete si přímo do těsta přidat sušená rajčata, olivy, slunečnicová semínka nebo podle možností spíže, konopná, lněná, dýňová a v poslední době oblíbená chia seminka.

Hladkou mouku můžete nahradit špaldovou, pohankovou nebo kukuřičnou moukou dle chuti a možností. Pozor jen pak na množství tekutiny, tyto mouky jí potřebují více!

Hotové bagety potřete rozšlehaným vejcem a posypte kmínem a hrubozrnnou soli. Kmín podle chuti nahraďte sezamem.

Pečte v předehřáté troubě na 160°C zhruba 15 minut. Při pečení dbejte na zkušenosti s vlastní troubou.

Nejlepší tip na konec: K domácím bagetám se skvěle hodí bylinkové máslo, které si jednoduše připravte doma. „Povolené“ máslo smíchejte s bylinkami, které koupíte nebo si je natrhejte na terase či zahrádce. Dle chuti přidejte česnek.