Nudné jídlo – hamburger? Ani náhodou…

Rychlovka z grilu, které nemá cenu věnovat větší pozornost – myslí si podle průzkumu většina Čechů. Navíc dodávají, že kuchaři pro jejich přípravu vlastně nemusí nic umět. Plácnou placku masa na gril a je hotovo…

Kdo si myslí tohle, nemůže se víc mýlit. Pokud chcete, aby burger byl kvalitní, musíte k němu přistupovat s pokorou a láskou. Jeho příprava vám zabere čas, který ocení vaši strávníci. Jakých chyb se při jeho přípravě vyvarovat?

Petr Andert, šéfkuchař Excelent Urban Pubu Koley vysvětluje: „Je to snadné, k jídlu se nesmí přistupovat jako k něčemu obyčejnému. Můžete mít ty nejlepší suroviny, nikdy ale nevíte, jaký bude výsledek. Proto doporučuju:

  1. Maso v housce – to přesně hamburger není. Proto si dejte při přípravě všech ingrediencí záležet.
  2. Syrové maso připravujte v co nejstudenějším stavu. Můžete je mít i půl hodiny před samotným mletím v mrazáku, chuti to jen prospěje.
  3. Housky si pečte sami, pěnové napodobeniny z obchodů vaši snahu nijak nepodpoří. A housky opravdu nejsou složité na přípravu, navíc je můžete obohatit chilli, semínky, které máte rádi, zkrátka vytvořit originál.
  4. Maso na burger neochucujte, má být čisté, aby vynikla jeho chuť. Nesolte, nepepřete před tepelnou úpravou, tento úkon by měl proběhnout těsně před servírováním a navíc: k dochucení jídla slouží primárně omáčky do burgeru.
  5. Vždy burger servírujte tak, abyste při jediném kousnutí měli v ústech všechny ingredience, které se lahodně prostupují. Jinak se ochudíte o kulinářský zážitek.
  6. Při pečení maso nevysušujte. Mělo by být propečené medium.

Pokud si s přípravou nevíte rady, dorazte k nám, do Excelent Urban Pub a ochutnejte originál, jak má vypadat. Pro inspiraci nemůžete najít lepší místo….