Jak jíst hamburger, podle pravidel etikety?

Máte chuť na hamburger, ale nejasně tušíte, že patří na seznam laskomin, na které byste si, stejně jako na špagety, pizzu a další, měli nechat během obchodního oběda nechat zajít chuť?

Nemusí to tak být, pokud budete vědět, jak hamburger uchopit, co se smí a co nikoliv.

Shrňme v bodech, jaká úskalí na Vás čekají:

  1. KOLEY US Burger hranolkyI když ve většině restaurací dostanete k objednanému hamburgeru klasický příbor, nesahejte po něm. Dopustili byste se stejného trapasu, jakým je konzumace pizzy příborem, nebo krájení těstovin nožem na menší kousky.
  2. Pokud si hamburger dáváte, požádejte obsluhu, pokud jej nedostanete automaticky o XXL ubrousek, látkový, nebo papírový, který Vás zbaví mastnoty.
  3. Hamburger uchopte oběma rukama, stiskněte všechny vrstvy k sobě, aby chutě náležitě prolnuly a nechte je několik sekund, aby mohly pracovat na seznámení se. Tímto tlakem se majonéza dostane k rajčatům, z masa vyteče přebytečná šťáva a Vy se budete moci relativně bezpečně zakousnout.
  4. Pozor na to, abyste kousali všechny vrstvy najednou, největším rizikem pro ušpinění je to, když okusujete housku a burger, tedy maso, z ní vylézá na druhé straně. Pokud se Vám podaří udržet hamburger pohromadě, pak by k zašpinění nemělo dojít tak snadno. Houska totiž slouží jako primární utěrka pro mastnotu, zeleninové šťávy, apod.
  5. Doporučení: Pokud se bojíte, že během jídla dojde k nehodě, máte dvě možnosti: Buď si oblíbenou pochoutku odpustit, případně k její konzumaci ponouknout i ostatní spolustolovníky. Pokud jim doporučíte chuťově dokonalý kousek, jistě Vám prominou i jistý diskomfort při jídle, který ovšem ke konzumaci tohoto typu jídla neodmyslitelně patří… Nejlepší hamburgery najdete v Excelent Urbanpubu Koley, www.urbanpub.cz